Asia pisze

„Człowiek z natury jest istotą rozumną, daje się zwieść, by poznać czucie…”

Przed Wami nowe wydanie tomiku „Zanim zwiędnę”. Po ośmiu latach spełniam to marzenie. Musiałam cofnąć się do przeszłości i znów trochę ją rozgrzebać. Dziś z innym spojrzeniem na to co było, ze świadomością siebie i dlaczego tak, a nie inaczej.

Poprowadzę Was poprzez wspomnienia schowane w szufladzie, pod łóżkiem, w szafie. Odkryję prawdę o duszy, której czasem nie ma, bo jest figa z makiem.
Zobaczycie Motyla, szydełkową serwetkę z różowa lamówką… koronkowe majtki i czerwone jabłko z żółtym serem. Poczęstuję Was śliwkowym grzańcem i gorącą czekoladą.

Ciarki na ciele, ślina w kąciku ust i żar myśli układanych w stosy. Rozstania i tęsknota, więzy i przyjaźń, miłość i sporo uczuć niewypowiedzianych. Odkrywam je przed Wami.
Antybajki z morałem, choć wydawałoby się, że nie potrafię czarować. Tu i teraz w Haiku, żeby jeszcze rozkwitnąć na nowo zanim zwiędnę. Tak też się stało, bo nic bez przyczyny nie kryło się w bólu.


Z serdecznością
Joanna Markowska

 

 

 

Joanna Markowska – ur. 14.03.1980 r. w Katowicach.
W listopadzie 2020 r. wydała swój debiutancki tomik pt. „Zanim zwiędnę”.

 

Swoją twórczość zaczęła publikować w 2004 roku na Zaszafiu. Następnie na Fatamorganie – uni pasjonatów sztuk, którą prowadziła i redagowała wraz z przyjaciółmi, pomagając początkującym poetom i promując różne formy kultury. Współautorka Antologii Fatamorgany pt. „Wieża mgieł” z 2012 r., w której znajduje się kilka jej wierszy.

 

Autorka wielu recenzji książek, głównie polskich autorów, oraz kilku wywiadów, które publikowała na swoim blogu Myśli Odważne i kwartalniku artystyczno – naukowym „Znaj”. Pracowała w księgarni „Słowo” w Chorzowie.