Dlaczego kobiety chcą się odchudzać

Dlaczego kobiety chcą się odchudzać

Dlaczego kobiety chcą się odchudzać?

Kobiety chcą się odchudzić, gdyż nie akceptują siebie, a nie akceptując siebie katują się kolejnymi dietami cud, jakby to była kara za niedoskonałość.
Jaka jest cena tej “doskonałości” ?
I kto ustalił jak ma wyglądać doskonałość?

Kiedy pytam Was dlaczego chcecie schudnąć, to często piszecie, że DLA SIEBIE. Rozumiem to, bo najważniejsze żebyśmy czuły się dobrze i podobały się same sobie.
Piszecie też, że Waszym mężczyznom nie przeszkadza nadmiar kilogramów, który Wam doskwiera. Wierzę, bo mojemu facetowi też to nie przeszkadza.

Powiedział mi kiedyś, że dla faceta nie jest ważne ile waży jego kobieta, że tak naprawdę nie zwraca na to uwagi. Ważniejsze jest co innego: miłość, więź, przyjaźń, zrozumienie.
Dla mężczyzn ważne jest również, żebyśmy czuły się dobrze, podobały się sobie i były szczęśliwe. Wtedy i oni są szczęśliwi. Gdy nie marudzimy i nie chodzimy smutne ze spuszczoną głową, a przed każdym wyjściem mamy dylemat co na siebie włożyć, żeby wyglądać dobrze i czuć się swobodnie.
Dlatego mężczyźni nieraz nie dostrzegają naszej nowej fryzury, innego koloru paznokci czy nowej sukienki (tę nową sukienkę to może szybciej dostrzegają, niż byśmy chciały, bo “przecież wisiała w szafie od dawna” 😉), za to od razu dostrzegą nasz kiepski nastruj, handrę i irytację.

Gdy nie akceptujemy siebie, swoich cech i wyglądu trudno jest nam patrzeć na siebie w lustrze z uśmiechem. Ale to nie wszystko. Brak akceptacji obniża poczucie własnej wartości, pewność siebie, a także utrudnia odchudzanie.
Gdy czujemy się dobrze ze sobą jesteśmy bardziej otwarte również na bliskość naszych ukochanych. 😊

Więc zanim zaczniecie się odchudzać, porozmawiajcie same ze sobą. Zaakceptujcie to, kim i jakie jesteście. Bądźcie dla siebie dobre, okazujcie sobie miłość, spójrzcie w lustro i przytulcie siebie. A potem zacznijcie jeść zdrowo, by dożywiać swoje ciało a nie karmić emocje.

Równowaga ciała i umysłu doprowadzi nas do celu. Jestem z Wami. 🤗